počasie_dt

Dnes aj zajtra budú dosť silné búrky

Stredňajšie veľmi silné búrky východnú časť Slovenska prekvapili, ale vo štvrtok sme si zasa od nich vydýchli. Dnes sa situácia ale opäť mala zhoršiť, pretože oklúzly front sa pomaly začne vracať z Rumunska, Ukrajiny a Poľska opäť až nad Slovensko a v pomerne teplom vzduchu by mala odštartovať možno ďalšia búrková séria.
                                                                             
         


Podľa Estofexu hrozia najsilnejšie búrky opäť na východnom Slovensku, ale na krajnom severovýchode platí 2. stupeň výstrahy pred búrkami na dnes a zajtra. GFS však predpovedá intenzívne zrážky regionálne aj na západnom Slovensku. Situácia cez víkend by sa mohla aspoň trochu upokojíť, ale aj naprek tomu, že bude polooblačno, takže búrky budú, ale ich nebude veľa. Od pondelka do stredy nás čaká sľubované výrazné ochladenie. Doliny a kotliny by sa mali pripraviť na reguálne mrazy, ale nížiny prekvapia v 5m mrazy a prízemné mrazy.


V stredu sa v celej karpatskej oblasti vyskytovali veľmi silné búrky, ktoré zasiahli aj východ Slovenska, navyše boli sprevádzané aj vetrom. V okolí Slovenského krasu a Slanských vrchov spadlo až 60 - 70 mm zrážok za veľmi krátky čas, čo si vyžiadalo len pár dni po povodniach z topiaceho snehu na horách, tak na severe opätovný vzostup hladín a menších tokov v oblasti až na 3. SPA. Srbsko zažilo pred pár dňami silné búrky, pritom padali až 5 centimetrové krúpy. 
Komentáře k článkuVložte komentář


Jméno (požadováno)

Web

Příspěvek (požadováno)


Kolik dní má týden (slovy): (požadováno)

Náhodné fotografie

Náhodná fotografieNáhodná fotografieNáhodná fotografie

Poslední články

O mně

Dobrý deň, volám sa Matej Kleinedler. Zaujímam sa o počasie už od roku 2016. Takisto ako meteorólog si fotím fotografie v prírode. Dokonca som sa niekoľkými mesiacmi registroval na Meteoinfo.sk. Mám aj iné záľuby trebárs tenis, alebo hokej. Na Meteoinfo.sk prispievam s aktuálnym počasím, pred niekoľkými dňami som konečne dostal meteostanicu. A moje predpovede nájde na tejto adrese: http://meteoinfo.sk/stanice/936-detva-sidlisko/predpovede. Mám 11 rokov. Posledná aktualizácia bola 23.11.2017

Copyright © 2008 Vytvořeno službou Blogy, Počasí